Friidrett‎ > ‎Nyheter friidrett‎ > ‎

Oppsummering 2010

lagt inn 14. des. 2010, 10:49 av Koll Friidrett   [ oppdatert 16. des. 2010, 01:29 av Thor Gjesdal ]
Her kommer en liten oppsummering fra årets utesesong:
 
Stevnedeltakelse:
  • Følgende utøvere deltok i Ungdomsmesterskapet innendørs i Drammenshallen 12.-14. februar: Marte Helle Schia, Tiril Fjell, Eira Hammeren, Henrik Grønstad og Andreas Gjesdal.
  • I Bølerstafetten 17. april vant Koll i klassen Gutter 10-13
  • Følgende utøvere deltok i UM i terrengløp i Tønsberg 11. april: Henrik Grønstad, Andreas F.T. Gjesdal og Eira B. Hammeren. Henrik Grønstad tok bronsemedalje i G15.
  • Kolls guttelag tok en fin andreplass i klasse 11-13 under Ungdommens Holmenkollstafett på Bislett 8. mai
  • NM-stafett, Steinkjer, 23-24 mai
    • Sølv 4x800m Kvinner jr. (for Tjalve): Marte Helle Schia
    • Sølv 4x600m Jenter 15/16 (for Tjalve): Eira B. Hammeren
  • Kretsmesterskap langhekk/stav Bislett/NIH 27. mai
    • 300m hekk G15
      • 1. Erik Gundersen: 56.16
      • 2. Andreas F.T. Gjesdal: 59.82
    • Stav G15
      • 1. Erik Gundersen: 2.45
      • 2. Andreas F.T. Gjesdal: 2.25
    • Stav G13
      • 1. Johannes Bergh: 2.15
      • 2. Sivert Eikrem: 2.15
    • Stav G12
      • 1. Audun Bakke Jensen: 2.05
  • Kretsmesterskap stafetter Lambertseter 1. juni
    • 4x100 J11
      • 2. Andrea Bergersen, Filippa Kellerstrøm, Victoria Kellerstrøm, Lea Dormagen: 75.0
    • 4x100 J12
      • 1. Vilde Thorud, Elida Brekke, Hanna Dormagen, Helena Westberg: 63.3
    • 4x100m G12
      • 1. Thomas Jefferson Byrkjeland, Audun Bakke Jensen,  Tiago Gjesdal, Tore Heir: 58.8
    • 4x100m G13
      • 2. Sivert Eikrem, Even Weiglin, Sondre Bunde, Johannes Bergh: 58.0
    • 3x800m J12-13
      • 1. Hedda Hulbaklien Bakke, Hanna Dormagen, Elida Brekke: 8:55.5
      • 3. Helena Westberg, Kristine Görbitz, Vilde Thorud: 9.28.8
    • 3x800m G12-13
      • 1. Johannes Bergh, Sivert Eikrem, Thomas Jefferson Byrkjeland: 7.49.9
      • 2. Rasmus Skrivervik,  Audun Bakke Jensen,  Even Weiglin: 8:50.0
  • Tyrvinglekene 11.-13. juni
    • 3. Marte Helle Schia, 300mhk J16: 57,99
    • 2. Audun Bakke Jensen og Johannes Bergh (delt), stav G13: 2,20
    • 2. Sivert Eikrem 1000m kappgang G13: 6:02,37
  • NM junior (for Tjalve): Askøy 6.-8. august
    • Henrik Grønstad: 1500m (utslått i forsøk)
    • Marte Helle Schia: 400m (utslått i forsøk), 400m hk (utslått i forsøk), 1000m stafett (nr. 7)
  • NCC-lekene 28.-29. august
    • Sivert Eikrem: 1000m kappgang, 600m
    • Johannes Bergh:  60m hekk, 200m hekk, stav, tresteg
    • Johanne Skarbø Pedersen: 60m, 200m
  • Kretsmesterskap senior (for Tjalve), Bislett 28. august
    • 1. Andreas F.T. Gjesdal: stav 2,70
  • Ungdomsmesterskapet, Molde 3.-5. september
    • Tiril Fjell: 300m hk, høyde, 1000m stafett (for Tjalve)
    • Marte Helle Schia: 200m, 800m, 300m hk, 1000m stafett (for Tjalve)
    • Live Grønvold: 2000m
    • Erik Gundersen: 300m hk, stav, spyd, 1000m stafett (for Tjalve)
    • Andreas F.T. Gjesdal: 300m hk, stav, 1000m stafett (for Tjalve)
Andreas tok sølv- og Erik bronsemedalje i stav G15 med perser på hhv. 2,91 og 2,81. Tiril tok bronsemedalje i høyde J15 med 1,51. Henrik Grønstad og Ådne Tverfjell Madsen var også kvalifisert til mesterskapet, men deltok ikke.







Comments